Pilsētas bibliotēkā aizvadīta Ģimenes diena

Lieldienu noskaņās 24. martā ar plašu programmu Jelgavas Pilsētas bibliotēkā aizvadīta Ģimenes diena.

Ģimenes dienu uzsāka ceļotmīļu tikšanās ar “Camino Latvija” aktīvisti un Santjāgo ceļa gājēju Agitu Ūbeli, kura dalījās savā pieredzē un stāstos “Santjāgo ceļš – ceļš ikvienam!”. Uzreiz pēc tam apmeklētāji pulcējās uz “PASSWORD TECHLAB” eksperimentu darbnīcu, kurā sajūsmu radīja dažādi zinātnes brīnumi. Šoreiz tika veikta hēlija īpašību izpēte, eksperimenti ar sauso ledu, lielākā burbuļa pūšana, milzu uzpūteņa gatavošana un citi zinātniskie eksperimenti.

Šogad pirmo reizi Ģimenes dienā īstenota fotoorientēšanās spēle, aicinot bibliotēkā atrast 35 dažādus punktus, pie kuriem paslēpušies burti, veidojot Lieldienu sakāmvārdu. Spēle izraisīja lielu atsaucību un iesaisti gan no bērnu, gan vecāku puses.

Visas dienas garumā apmeklētājiem bija iespēja arī vingrināt pirkstus radošajās darbnīcās, gatavojot Lieldienu dekorus un apsveikuma kartīti. Savu mākslinieka garu varēja izpaust, krāsojot statuju interaktīvā veidā ar datora palīdzību. Bērnu stūrītī darbojās pasaku stūrītis, aicinot mazākos apmeklētājus gan klausīties pasaku stāstījumos, gan stāstīt tās pašiem, bet izstāžu zāle bija pārvērtusies par “Spēļu istabu”, kur nodoties azarta priekam, spēlējot aizraujošas galda spēles.

Ģimenes diena bibliotēkā notiek jau kopš 2014. gada un tiek rīkota, lai vairotu lasītprieku, veicinātu bibliotēkas krājuma iepazīšanu un piesaistītu ģimenes bibliotēkai kā labo sajūtu vietai.