Tikšanās ar Fridriha Vesmaņa dzimtas piederīgajiem

11. aprīlī pulksten 15.00 Kr. Barona zālē interesenti pulcējās uz tikšanos ar Fridriha Vesmaņa piederīgajiem – Ansi Bazonu un Ievu Margu Markausu, kuri dalījās stāstos par Vesmaņu dzimtas likteņiem Latvijas vēstures griežos, dažādiem F. Vesmaņa dzīves posmiem, par mājas bēniņos atrasto dzimtas hroniku un savām atmiņām.

Savukārt noslēgumā bija vērojama dokumentālā filma “Vesmaņa atgriešanās”. Filma vēsta par to, kā Rundāles pagasta lauksaimnieka dēls kļuva par otru augstāko amatpersonu jaunajā valstī. Par cilvēku, kas lielā mērā veicinājis Latvijas valsts tapšanu un attīstību, par F. Vesmaņa studijām un darbību, kas cieši saistīta ar Jelgavu – 1920. gadā valstsvīrs ieņēma Jelgavas pilsētas galvas amatu.

Atgādinām, ka līdz 30. aprīlim Jelgavas Pilsētas bibliotēkā apskatāma latviešu politiķim un juristam, diplomātam, Pirmās Saeimas priekšsēdētājam Fridriham Vesmanim veltītā ceļojošā izstāde “Valstsvīrs, diplomāts, jurists Fridrihs Vesmanis (1875–1941)”.