Jelgavas pilsēta

Jelgavas pilsētas logotips

Jelgavas pilsētas bibliotēka

Jelgavas pilsētas bibliotēkas logotips

Šogad reizē ar Lieldienu olām atripos arī rotaļīgais 1. aprīlis, kad bez bēdas varēsim āzēt, iznest cauri, ķircināt, plēst un kaisīt jokus, dzīt ēverģēlības, špāsēties, smiet uz nebēdu, zoboties, vilkt uz zoba, taisīt pigorus, bārstīt asprātības un vēl daudz citu draiskulību. Maķenīt jāuzmanās ar ziņām TV un internetā, būs pastiprināti jāliek lietā medijpratības mākas, lai neiekristu 1. aprīļa izliktajās lamatās. Drukāto mediju plauktos humora un satīras izdevumus vairs neatrodam, tāpēc pāršķirstīsim agrāko gadu humora un satīras izdevumos.

1923. gada 1. aprīlī sāk iznākt neatkarīgs, bezpartejisks joku un zobgalību laikraksts “Pūcesspieģelis”, kas “iesāk savu gaitu 1. aprīlī t. i. dienā, kad visiem prāts nesas tikai uz pigoriem un godīgu cilvēku izāzēšanu. Tomēr lūdzam neuztraukties un ticēt, ka “Pūcesspieģeļis” nāk ar visai miermīlīgiem nolūkiem. “Pūcesspieģelis” nepieder ne pie vienas partijas, viņš grib būt pilnīgi neatkarīgs, bezpartejisks; viņš grib, lai viņu tikpat labi uzņemtu viskristīgākais nacionālists, kā viskreisākais sociālists.” Laikrakstu izdod literāts Kārlis Mellups, plašāk pazīstams ar pseidonīmu Dr. Pigors, kurš savas asās spalvas dēļ vairākkārt iesūdzēts par goda un cieņas aizskaršanu. Iespējams tiesāšanās pieredze viņam palīdzējusi vēlāk sakopot divas likumu grāmatas.

Mellups izdevis arī humoristiski satīriskus izdevumus “Rūgtās Drapes”“Muša” un “Gurķis”, pat bijis gatavs dibināt “Lielā Gurķa Ordeni”.