Jelgavas pilsēta

Jelgavas pilsētas logotips

Jelgavas pilsētas bibliotēka

Jelgavas pilsētas bibliotēkas logotips

Jāņa Baltvilka balva rakstniecībā piešķirta dzejniekam Žeberam par dzejoļu krājumu "Ejas un asakas", ko 2022. gadā laidusi klajā izdevniecība "Liels un mazs", žūrijas lēmumā teikts, ka balva piešķirta par rotaļīgi uzrakstītu domāt rosinošu grāmatu, kas uzmundrina lasītāja "iekšējo galvu" un sapurina latviešu bērnu dzejas apvāršņus.

Kā labākais bērnu grāmatu ilustrators atzīts Ernests Kļaviņš par ilustrāciju spēku Juliana Tuvima grāmatā "Pans Trallalnieks" ("Liels un mazs", 2022) un Ineses Zanderes grāmatā "Kamoliņš un kastīte" ("Liels un mazs", 2022) un spēju ar lakoniskiem vizuālās mākslas izteiksmes līdzekļiem, lieliem krāsu laukumiem panākt maksimālu tēlu tipoloģiju.

AS "Latvijas valsts meži" balvu "Jaunaudze" par debiju bērnu literatūrā saņēma Laura Melne par attēlstāstu "Sunāns breiveibā", kas tapis sadarbībā ar ilustratori Viviannu Mariu Staņislavsku (Latgalīšu kulturys kusteiba "Volūda", 2023). Stāsta galvenais varonis Rīgas suns Sunāns saskaras ar aizspriedumiem un blēdību sev nepazīstamajā vidē Latgales laukos. Vienkāršajā stāstījumā risinās situācija, kas pazīstama katrā vecumā – ierastajā "teritorejā" ienācis atšķirīgs jauniņais. Laurai Melnei izdevies parādīt, kā Sunāna pašaizliedzība un attieksme bez viltus palīdz iegūt īstus draugus.

Par Jāņa Baltvilka balvas starptautisko laureātu 2023. gadā ir kļuvusi lietuviešu rakstniece Igne Zarambaite par garstāstu "Melndzelmji" (Jāņa Rozes apgāds, 2022) un tā tulkotāja Dace Meiere.

Žūrija piešķīra speciālbalvu skaitāmpantu un ķircināmpantu krājuma "En den dīno šoko loko tīno" ("Liels un mazs", 2023) visai radošajai komandai – pantu vācējam un kārtotājam Mārim Rungulim, ilustratoram Reinim Pētersonam, komentāru autorei pētniecei Unai Smilgainei, dizaina autoram Artim Briedim, redaktorei Inesei Zanderei ­– par latviešu bērnu folkloras krāšņu un iedvesmojošu aktualizāciju un nemateriālās kultūras radošu  izziņu  veicinošas grāmatas radīšanu.

Jāņa Baltvilka balva rakstniecībā piešķirta rakstniecei Luīzei Pastorei par grāmatu Laimes bērni, ko ilustrējusi Evija Pintāne un izdevusi izdevniecība “Liels un mazs”, kurā, atsaucoties uz slavenā latviešu pētnieka Aleksandra Laimes (1911–1994) unikālajiem atklājumiem Venecuēlas džungļos, lasītājs aicināts sekot aizraujošam piedzīvojumu stāstam. Dzīvespriecīgi brīnumainu notikumu un pārdzīvojumu ietvarā lasītājs rosināts gan domāt par vērtīgu atklājumu sargāšanu no mantkārības posta, gan apzināties brīvības cenu, izdzīvošanas prasmju un draudzības nozīmi.

Kā labākā bērnu un jauniešu grāmatu ilustratore sumināta Gundega Muzikante par ilustrācijām Juhani Pitsepa garstāstam "Ir mēness zelta kuģis" (Jāņa Rozes apgāds) un Ineses Paklones dzejoļu krājumam "Zvēru barošana" (Pētergailis). Mākslinieces filigrānajos zīmējumos nolasāma iejūtība pret stāsta varoņu pārdzīvojumiem, niansēts situāciju attēlojums, kā arī rūpīga laikmeta atveide. Muzikantes nelielās, detalizēti uzburtās ainas ir saturiski un vizuāli pilnīgas – tās nepārsātina, bet dod telpu iztēlei. Ilustrācijas līdz ar igauņu autora tekstu pārliecinoši saliedējas vienotā veselumā, kurā vēsturisko notikumu smeldze un mazo cilvēku stāsti kļūst par simbolisku un izglītojošu laika kapsulu nākamajām paaudzēm. 

Jāņa Baltvilka balva rakstniecībā piešķirta dzejniekam Martam Pujātam par dzejoļu krājumu Ej nu ej, ko ilustrējusi Lāsma Pujāte un izdevusi izdevniecība “Liels un mazs”.

Kā labākais bērnu un jauniešu grāmatu mākslinieks godināts Reinis Pētersons par ilustrācijām Ineses Zanderes garstāstam "Puika ar suniOtrā burtnīca Bunkurs" ("Liels un mazs"), Anti Sāra garstāstam "Perts sprukās" ("Liels un mazs"), kā arī Daniila Harmsa dzejoļu krājumam "Ļoti briesmīgs notikums" ("Liels un mazs").

AS “Latvijas Valsts meži” balva “Jaunaudze” par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegta Kitijai Rolei par ilustrācijām Lienes Bērziņas literārajai pasakai Ķiverēns ("Be the Bear").

Jāņa Baltvilka balvas starptautiskās laureātes ir franču rakstniece Delfīne de Vigāna un tulkotāja Inta Šmite par romānu No un es (Jāņa Rozes apgāds).

Par Jāņa Baltvilka balvas laureāti rakstniecībā nominēta Rasa Bugavičute-Pēce par garstāstu "Puika, kurš redzēja tumsā".

Savukārt par labāko ilustratori bērnu un jauniešu grāmatu mākslā atzīta Lote Vilma Vītiņa par grāmatu "Dzejnieks un smarža", kas pārsteigusi un iepriecinājusi gan lielus, gan mazus lasītājus.

Žūrijas speciālbalva piešķirta Ievai Jurjānei par ilustrācijām Kārļa Ķezbera grāmatā "Takšelis Makšelis".

Bet Baltvilka balvas starptautiskās laureātes ir lietuviešu autores – rakstniece Jurga Vile un ilustratore Lina Itagaki, kā arī tulkotāja Dace Meiere par vēsturisku lietuviešu bērnu literatūras darbu "Sibīrijas haiku".

Uzņēmuma "Latvijas Valsts meži" balva "Jaunaudze" par debiju bērnu un jauniešu literatūrā saņēma Viesturs Ķerus par stāstu "Meža meitene Maija".

Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā piešķirta Aivaram Kļavim par triloģiju "Ceļš uz nezināmo zemi". Savukārt Baltvilka balvu bērnu un jauniešu grāmatu mākslā saņēma Anete Melece par ilustrācijām savai grāmatai "Kiosks".

Tikmēr Latvijas valsts mežu balvu "Jaunaudze" par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā saņēma Sergejs Timofejevs par grāmatu "Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi".

 Lasītāju simpātiju balsojumā pirmajā vietā izvirzījās Ilmāra Ziemaņa grāmata "Peļķīte" ar Anda Reinberga ilustrācijām.

Jāņa Baltvilka balvas laureāts rakstniecībā 2018.gadā  ir Lauris Gundars ar stāstu Sveiks, Vali! (“Liels un Mazs”, 2017), kurā, tēlojot mazmeitas un vectēva savstarpējas sapratnes caurstrāvotas ikdienas gaitas, labsirdīgi humoristiskā intonācijā trāpīgos dialogos asprātīgi risināta problēma, kā pārvarēt noslēgtību.

Jāņa Baltvilka balvu 2018 bērnu un jauniešu grāmatu mākslā saņēma Gita Treice par oriģinālilustrācijām grāmatām Brūveri brūvē (Pēters Brūveris, Indra Brīvere, Zane Brūvere, “Pētergailis”, 2018) un Latviešu brīnumu pasakas (sastādītāja Inga Karlsberga, “Jāņa Rozes apgāds”, 2017), kas jau iznākusi vairākās valodās. Māksliniece spējusi radīt ilustrācijas, kurās neparasto dzejoļu saturs iegūst pārliecinošas realitātes piepildījumu.

Šogad Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) piešķīra žūrijas atzinības balvu māksliniekam Jānim Blankam par simtā bikibuka – Artura Gobas dzejoļaZemes vēzis (“Liels un Mazs”, 2017) – ilustrācijām, kur ar efektīgu zemes vēža vizualizāciju radīts spilgts sērijas paredzētā nobeiguma akcents.

Grāmata “Brūveri brūvē” saņem arī portāla “Delfi” lasītāju balvu.

AS “Latvijas Valsts meži” balvas JAUNAUDZE debijā bērnu literatūrā un grāmatu mākslā par laureātu kļuva Emīls Mozga, Ādažu Brīvās Valdorfa skolas 8. klases skolēns, par ilustrācijām pirmajai triloģijas Ceļš uz nezināmo zemi grāmatai “Melnais akmens” (Aivars Kļavis, “Zvaigzne ABC”, 2018).

Jāņa Baltvilka balvas starptautiskā laureāte šogad ir igauņu rakstniece Tīa Selli par stāstu Mia ir priecīga (“Jāņa Rozes apgāds”, 2017), kurā, vienkārši un patiesi tēlojot mazās enerģiskās un darbīgās meitenes Mias ikdienu mājās kopā ar māti, aktualizēta īpašību, kas raksturo ētisku personību, nozīme. Viņas grāmatu “Mia ir priecīga” tulkojusi vairākkārtēja šīs balvas ieguvēja Maima Grīnberga, tulkotāja, kura iepriekšējā sezonā augstā profesionālā līmenī veikusi tulkojumu no igauņu valodas arī vēl citām grāmatām – Andrusa Kivirehka garstāstam Oskars un lietas (“Liels un Mazs”, 2017) un Hilli Randas pasakai Sniegbaltais un ogļmelnais (“Liels un Mazs”, 2018).

Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā tika pasniegta Mārim Rungulim par grāmatu "Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti" ("Liels un mazs", 2016), kas ir ne tikai aizraujoša lasāmviela, bet arī plaša spektra mūsdienu folkloras sižetu apvienojums stilistiski vienotā darbā, kas vienlaikus aktualizē arī stāstīšanas tradīciju. Grāmatā saglabātā reālistiskā ticamība ļauj lasītājam gan nobīties, gan izsmieties, rosinot veselīgas attieksmes pret bailēm nostiprināšanos.

Jāņa Baltvilka balvu bērnu grāmatu mākslā saņēma Elīna Brasliņa par ilustrācijām Jura Zvirgzdiņa grāmatai "Tobiass, Čārlijs un neredzamais spoks("Pētergailis", 2017) un Luīzes Pastores grāmatām "Operācija maska" un "Pēdējais ķēniņš" ("Neputns", 2016), kas apliecina plašu erudīciju un spēju savas zināšanas atveidot daudzslāņainos zīmējumos un niansētos personāžu raksturos. Mākslinieces rokraksts ir kļuvis labi atpazīstams, nevienā no darbiem nezaudējot daudzveidību, kvalitāti un spožu humora izjūtu.

Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šā gada starptautiskie laureāti ir rakstniece Anete Mīrsva no Hamburgas, bet balvu par augstā profesionālā līmenī veiktu Anetes Mīrsvas garā stāsta "Samsona ceļojums" tulkojumu ("Jāņa Rozes apgāds", 2016) saņēma tulkotāja Inga Karlsberga.

Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā tika pasniegta Kārlim Vērdiņam par dzejoļu grāmatu "Tētis" (Liels un mazs, 2016) kurā, ģimenes attiecību tēlojuma centrā izvirzot tēti, emociju un intonāciju daudzveidība, īpaši labsirdīgais humors, ironija un groteskie pārspīlējumi, uzrunā dažādu vecumu lasītāju, arī pusaudzi, valdzina ar dzīves patiesuma elpu un rosina sajust un apzināties svarīgāko – savstarpēju uzticēšanos un mīlestību.

Jāņa Baltvilka balvu bērnu grāmatu mākslā šogad saņēma Anna Vaivare par ilustrācijām Leona Brieža dzejoļu grāmatai "Saputrotā putra" (Liels un mazs, 2015), kuras estētiski saliedētajā veidolā noturas ievērojama tēlu, noskaņu un ainu daudzveidība, kā arī dažādu paaudžu vērtības. Par spēju asprātīgi, bet bez ironijas vai kritikas nodot dzejas filozofisko vēstījumu un sentimentālo bērnības garšu, nezaudējot laikmetīgumu un latviskumu.

Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šā gada starptautiskie laureāti ir Somijas dzejniece Heli Lāksonena (Heli Laaksonen), bet balvu par viņas dzejoļu grāmatas "Piec ait kalns" (Liels un mazs, 2015) augstā profesionālā līmenī veiktu atdzejojumu, somu valodas dienvidrietumu dialektā atjautīgi tēlotās situācijas un dialogus atveidojot ar latviešu valodas lībiskā dialekta Vidzemes izloksnes palīdzību, saņēma Guntars Godiņš.

VAS "Latvijas valsts meža" balvu "Jaunaudze" ieguva māksliniece Vivianna Maria Staņislavska par debiju grāmatu mākslā, veidojot ekspresīvu un mūsdienīgu dizainu un ilustrācijas Ievas Samauskas dzejoļu grāmatai "Skaļā klase" (Pētergailis, 2015). Par spēju ar gaumīgas stilizācijas palīdzību vienā grāmatā ievietot visu spuraino, informācijas un emocionāli pārbagāto skolas dzīvi, ietērpjot to vizuālā valodā, kas saprotama gan skolēniem, gan viņu audzinātājiem.

Portāla "Delfi" lasītāju simpātiju balsojuma balvu, kuru pasniedza portāla galvenais redaktors Ingus Bērziņš, saņēma Rutas Svažas un Dāvja Ozola grāmatas "Runča vakariņas" izdevējs – apgāds "Mansards".

Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā tika pasniegta Luīzei Pastorei par sērijas "Mākslas detektīvi" grāmatām "Pazudušais pērtiķis" un Neredzamais cilvēks" (Neputns, 2015) kuru spraigie sižeti un izteiksmīgā valoda aizrauj ar meklējumu garu, rosina iztēli un fantāziju, un pievērš bērnu uzmanību Latvijas vēstures un mākslas faktiem.

Jāņa Baltvilka balvu bērnu grāmatu mākslā šogad saņēma Anita Paegle par ilustrācijām 3 grāmatām: Jura Zvirgzdiņa pasakām "Miega pasaka" un "Ziemas pasaka" (Zvaigzne ABC, 2014) un Jāņa Baltvilka pekstiņstāstiem "Kaķuzirņi un kurmjukārkli" (liels un mazs, 2014), kuru augstā mākslinieciski estētiskā kvalitāte, dabas un pilsētvides vērojuma savdabība, un bērnam tuvais pasaules redzējums rosina radošo iztēli un attīsta spēju iedziļināties.

Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šā gada starptautiskie laureāti ir Igaunijas rakstniece Aino Pervika (Aino Pervik), bet balvu par viņas stāstu grāmatas "Prezidents" (liels un mazs, 2015) izcilo tulkojumu, iedzīvinot cilvēcisko prezidenta tēlu latviešu valodā, saņēma Maima Grīnberga.

VAS "Latvijas valsts meža" balvu "Jaunaudze" par debiju bērnu literatūrā saņēma Mārtiņš Zutis par grāmatu "Nenotikušais atklājums" (liels un mazs, 2015), kurā mākslinieks vienpersoniski radījis valdzinošu grāmatas tēlu - saturu, ilustrācijas un dizainu, piedāvājot iedvesmojošu paraugu bilžu grāmatai, kurā notiek intelektuāla dauzīšanās.

Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā tika pasniegta Mārim Rungulim par detektīvstāstu bērniem "Lapsu kalniņa mīklas"

Jāņa Baltvilka balvu bērnu grāmatu mākslā šogad saņēma Gundega Muzikante par ilustrācijām 3 grāmatām: Ineses Zanderes "Pūķa ceļojums", Ievas Samauskas "Kad kaķēnu sauc par pelīti?" un Aivara Neibarta "Mājiņa".

Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šā gada starptautiskie laureāti ir Somijas rakstniece Henrika Andersone (Henrika Andersson), bet balvu par viņas pusaudžiem veltītās grāmatas "Emma Glorija un sarkanā Ilgu grāmata"(izdevniecība "liels un mazs") izcilo tulkojumu latviešu valodā saņēma Mudīte Treimane.

Žūrija īpašu atzinību izteica dizaineriem Ūnai Laukmanei par grāmatu "Jūrnieks uz sauszemes" , Ivam Zennem par grāmatu "Lapsu kalniņa mīklas", uzsverot, ka viņi spējuši savienot autora tekstu un ilustratora radīto vizualizāciju pārdomātā maketā, padarot grāmatas koptēlu pilnīgu.

Māksliniece Elīna Brasliņa saņēma žūrijas atzinību par veiksmīgu debiju bērnu grāmatu ilustrācijā, īpaši izceļot ekspresīvo vizuālo risinājumu Māra Čaklā dzejolim "Gaidītāja meža cūka" sērijā "BIKIBUKS".

Portāla "Delfi" lasītāju simpātiju balsojuma balvu saņēma Lēlo Tungalas dzejas izlases "Daudzpusīgais ronis" izdevējs - bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs".

Juris Zvirgzdiņš ("Rīgas runča Maurīcija piedzīvojumi", "Kad muzejā iespīd Mēness jeb Tobiass un draugi sargā Rīgas vēsturi" un "Seši stāsti par ASV vēsturi"), Edmunds Jansons (par Andrusa Kivirehka grāmatas "Kaka un pavasaris" - ilustrācijām) , Andruss Kivirehks un Guntars Godiņš ("Kaka un pavasaris").

LBJLP piešķīra divas žūrijas atzinības balvas māksliniecei Indrai Sproģei un mūziķim Renāram Kauperam par interaktīvo mācību komplektu reizrēķina apguvei "Māci mani, Degunlāci".

Žūrijas atzinības balvu saņēma arī dzejas bilžu grāmatu sērijas "BIKIBUKS" idejas un dizaina autori Rūta Briede un Artis Briedis par vērienīgu un novatorisku radošu ideju, kas spēj apvienot dzeju, mākslu, dažādus laikmetus un daudzas radošas personības, izceļot katras patstāvīgo vērtību un integrējot vienotā mākslinieciskā projektā, kas uzrunā dažādas vecuma grupas, sākot ar pašiem mazākajiem, un ar māksliniecisku dažādību veicina bērnu gaumes attīstīšanos.

Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) paziņojusi, ka Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šā gada starptautiskie laureāti ir poļu rakstnieks Mikolajs Ložiņskis un tulkotāja Ingmāra Balode. Balvu viņi saņem par Ložiņska literāro pasaku krājumu Būtnes bēg, kas latviešu valodā iznācis izdevniecībā “Liels un mazs”. Īpaši nozīmīgs ir Mikolaja Ložiņska pasaku ētiski jūtīgais pasaules redzējums, attiecību trauslums un sirsnīgums, kas neuzbāzīgi un smalki stāsta bērnam par katra indivīda unikalitāti, par brīvības un stabilitātes nepieciešamību. Ingmāra Balode saņem balvu par augstā profesionālā līmenī veiktu tulkojumu no poļu valodas, iedzīvinot neparasto būtņu – pasaku varoņu izpausmes latviešu valodā.

Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā un grāmatu mākslā rakstniecībā ieguvusi Māra Zālīte par literāro pasaku Tango un Tūtiņa ciemos”.

Zālītes literārā pasaka «Tango un Tūtiņa ciemos» ir grāmata, kas komiski naivi nopietnās ceļojuma situācijās un asprātīgos valodas piedzīvojumos veido bērna sapratni par būtiskām vērtībām - pasaules iepazīšanu, draudzību, mīlestību, piederību ģimenei, mājām un valodai, vērtē žūrija.

Savukārt bērnu grāmatu mākslā balvu ieguvis mākslinieks Reinis Pētersons par augstu profesionalitāti, novatorismu un mākslinieciskā rokraksta daudzveidību, ilustrējot grāmatas bērniem Kā Lupatiņi mainījās, “Mans draugs Pērsijs, Bufalo Bils un es unNekrietnais Alfrēds”.

Mākslas vēsturniece Austra Avotiņa un Baltvilka balvas atbalstītājs, gaisa kuģotājs Gunārs Dukšte žūrijas atzinības balvu šodien pasniedza rakstniecei Mārai Cielēnai un māksliniecei Gundegai Muzikantei par izcilo valodas un vizuālā tēla saskaņu literārajā pasakā Lidojums”.

Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā saņēma Māra Cielēna par trim darbiem – literāro pasaku grāmatām Princese Aurēlija un kokspoki (Lietusdārzs, 2011), Deguns debesīs (Lietusdārzs, 2011) un dzejoļu grāmatuŽirafes šalle (Lietusdārzs, 2010). Žūrijas vērtējumā, rakstnieces radītajā pasaku pasaulē spraigi un pārsteidzoši mūsdienīgi dzīvo gan reāli, gan fantastiski personāži, kas vedina lasītāju atrast interesanto un darīt labo. Grāmatas “Princese Aurēlija un kokspoki” galvenā varone Princese Aurēlija kopā ar savu uzticamo pavadoni Pinkaini Ķeraini, Ādamu Prātotāju un citiem atklāj, kā palīdzēt kokspokiem – cilvēku nomocītiem kokiem, kas spokojoties cenšas pavēstīt par sevi un ilgojas būt īsti.

Jāņa Baltvilka balva bērnu grāmatu mākslā tika pasniegta Aleksejam Naumovam par ilustrācijām Māras Cielēnas pasaku grāmatai “Princese Aurēlija un kokspoki”.

Grāmatas ilustrēšanai mākslinieks gleznojis astoņpadsmit panorāmiskas ainavas. Katrai no tām piešķirts īpašs, spilgts un oriģināls kolorīts. Virtuozi triepieni, kontrastainas gaismēnas un neparasti rakursi rada dinamiskas kustības iespaidu, īstu pasakas noskaņu, noslēpumainu pasauli, kurā viss ir iespējams. Žūrija uzsvērusi arī to, ka, pateicoties veiksmīgai mākslinieka sadarbībai ar dizaina autoru Aivaru Sprūdžu un datordarba veicēju Raulu Liepiņu, šī bērnu grāmata ir unikāls dizaina objekts – idejiski un mākslinieciski viendabīgs un pārliecinošs.

Žūrijas speciālbalva tika piešķirta dzejniekam Jurim Kronbergam un māksliniecei Anetei Melecei par izcili saskanīgo kopdarbu dzejoļu krājumā Mākoņu grāmata(Liels un mazs, 2010).

Starptautiskās balvas laureāts ir igauņu rakstnieks Andruss Kivirekhs un tulkotājs Guntars Godiņš par grāmatu Lote no Izgudrotāju ciema (Zvaigzne ABC, 2010).

2010. gada laureāti pārstāv Lietuvas bērnu literatūru.

Trešo gadu Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome Baltvilka balvu piešķir vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Šā gada laureāts ir lietuvietis Ķēstutis Kasparavičs.

Viņš sācis savu darbu bērnu literatūrā kā mākslinieks (ilustrējis ap 50 grāmatu bērniem, kas izdotas Lietuvā, Vācijā, Dānijā, Grieķijā, Latvijā un citur), un veiksmīgi turpina to arī kā rakstnieks. Šogad Kasparavičs bija nominēts arī prestižajai H.K. Andersena medaļai.

Baltvilka balvu Kasparavičs saņēmis par pasaku grāmatu Baltais Zilonis: Stāsti no tālām zemēm, ko tulkojusi Indra Brūvere. Žūrijas lēmumā par šo skaisto bilžu grāmatu un tās autoru teikts: „Fantāziju rosinošās pasakas izceļas ar asprātīgu cilvēka un daudzveidīgās pasaules – dzīvnieku, lietu un pat ģeometrisko formu – satuvinājumu.”

Balva pasniegta arī tulkotājai Indrai Brūverei par profesionāli un augstvērtīgi veikto Ķēstuta Kasparaviča “Baltā ziloņa” un Gendruša Morkūna stāsta “Ellīgi karstas brīvdienas” tulkojumu no lietuviešu valodas.

Juris Zvirgzdiņš ("Mūsu Latvija" - , "Pele, Punkts un Gūtenbergs" -  un ieguldījumu latviešu bērnu literatūras attīstībā,) , Edmunds Jansons (Žaka Frīnsa "Skolotājs Jāps var visu" -  un Ineses Zanderes "Brīnumbēbīša gads" ilustrators) un Mudīte Treimane (Par ilggadīgu, izcilu ieguldījumu Ziemeļvalstu bērnu literatūras, bet it īpaši Astridas Lindgrēnes darbu tulkošanā un popularizēšanā).

Pauls Bankovskis („Mazgalvīši spēlē mājās”), Reinis Pētersons (par ilustrācijām Džeimsa Stīvensa grāmatai Zelta pods" ), Aidi Vallika un Maima Grīnberga („Ko darīt, Anna?”).

Inese Zandere ("Ja tu esi sivēns"-  un "Māsa un brālis"- ) un Juris Petraškevičs("Māsa un brālis" ilustrators).

Māra Cielēna „Ņau un Murr”Dažādas tumsas”, un „Kaskabatis meklē burtus”.

Anita Paegle(„Ņau un Murr” ilustratore).

Māris Rungulis un Anita Paegle